Akademia Aquafresh

„Akademia Aquafresh”

III EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACJI ZDROWOTNEJ
DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Serdecznie zapraszamy do III Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków „Akademia Aquafresh” koncentrującym się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Program realizowany będzie we wszystkich grupach wiekowych w przedszkolach w całej Polsce w roku szkolnym 2013/2014.W Polsce problem próchnicy jest nadal znaczący, badania wskazują, że jesteśmy w czołówce krajów  z największym procentem dzieci chorujących na tę chorobę!

„Akademia Aquafresh” stawia sobie za cel nauczenie jak największej grupy dzieci zasad higieny jamy ustnej poprzez zabawę ale i regularne zajęcia praktyczne, które mamy nadzieję, dzięki kontynuowaniu wraz z rodzicami w domach, przyczynią się do zmniejszenia odsetka dzieci z próchnicą w Polsce.

Co roku „Akademia Aquafresh” zaprasza przedszkola i rodziców do udziału w konkursach

z atrakcyjnymi nagrodami! Patronat Honorowy nad tegoroczną edycją „Akademii Aquafresh” objęli: Instytut Matki i Dziecka, Fundacja Wiewiórka oraz Polskie Towarzystwo Lekarskie.

Więcej informacji na: http://www.akademia-aquafresh.pl/o-programie.html