WYDARZENIA 2013/2014

24.04.2014r. - Wycieczka na fermę strusi w Piasecznie

strusiaferma

UWAGA WYCIECZKA GR. III, IV,V!!! Na Farmę Strusi w Piasecznie.

Strusie Afrykańskie są największymi ptakami świata. Ich wzrost od 250 do 270 cm, a masa ciała od 100 do 150 kg. Pasją Strusia jest bieganie, potrafią osiągnąć prędkość do 60 km/godzinę. Dożywają nawet 70-ciu lat.

Plan wycieczki:
- Zwiedzanie terenu gospodarstwa z przewodnikiem.
- Oglądanie ozdób i wyrobów opartych głównie o strusie jaja i skóry.
- Porcja wspólnie przygotowanej jajecznicy ze strusich jaj, lub kiełbaska z grilla ( w przypadku braku jaj).
- Zabawa (dyskoteka) i gra w piłkę.

Data wycieczki 24.04.2014r.

Śniadanie tego dnia o godz. 7.45, wyjazd autokarem o godz. 8.30, powrót przewidziany na godz. 14.30.

26.03.2014r. - Konkurs Ekologiczny - "EKOLOGICZNA MODA"

ekomoda

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie, gdzie zadaniem każdego dziecka- uczestnika konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie (we współpracy z rodzicem) jednego stroju zsurowców wtórnych.

Kolejnym etapem jest sfotografowanie się w nim, wydrukowanie 2 różnych zdjęć na kartce A4 (w rozdzielczości powyżej 2600KB.) Zdjęcia w formie papierowej i nagrane (w formacie JPG) na płytę CD należy dostarczyć do organizatora konkursu w placówce (Ewelina Biernacka- grupa II).

Kreacje uczestników i ich zdjęcia należy złożyć do 26 marca 2014r.

Celem konkursu jest:

1. Promowanie zachowań przyjaznych środowisku naturalnemu.
  2. Uświadomienie wpływu każdego człowieka na jakość środowiska.
  3. Propagowanie selektywnej zbiórki odpadów zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.
  4. Rozwijanie aktywności twórczej.
  5. Promocja programu ekologicznego.

Konkurs „Ekologiczna moda” jest elementem programu "Wspieranie edukacji ekologicznej w placówkach oświatowych m.st. Warszawy"

24.03.2014r. - Zdjęcia wielkanocne - kartki

kartkiwielkanoc

Dnia 24.03.2014r. przedszkolaki będą fotografowane z kurczaczkiem.

11.03.2014r. - Zdjęcia z zegarem

zegar

Dnia 11.03.2014r. przedszkolaki będą fotografowane z zegarem.

17.04.2014r. - Wykład otwarty "Jak uchronić dziecko przed konfliktem z prawem?"

Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty nt.: "Jak uchronić dziecko przed konfliktem z prawem ?"
17 marca 2014 r. o godz. 17:30 w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy .

Anna Maria Wesołowska - sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi w IV Wydziale Karnym, współautorka ustawy o świadku koronnym, ekspert od przestępczości zorganizowanej. Zainicjowała program uczestniczenia w rozprawach sądowych uczniów w wieku 15–18 lat jako formę edukacji prawnej. Występuje w programie prawniczym „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, emitowanym przez telewizję TVN. Jest również autorką lub współautorką publikacji na temat ochrony prawnej małoletnich, skierowanych do młodzieży.

11.03.2014r. - Warsztaty ekologiczne

Dnia 11 marca 2014r. (wtorek) odbędą się warsztaty ekologiczne - "Zwierzęta dzieciom - puszyste i kolczaste", prowadzone przez mgr inż. zootechniki Katarzynę Kotkiewicz.

Zajęcia te opierają się na spotkaniu i zabawie ze zwierzętami, w czasie których przekazywane są informacje na ich temat.

6.03.2014r. - Wycieczka do kina IMAX gr.III i IV

Dnia 6 marca 2014 roku (czwartek) jedziemy autokarem do kina IMAX ul. Powsińska 31. W ramach Filmowego Świata Przedszkolaka dzieci będą oglądały seans 3D pt. „Pod taflą oceanu”, oraz wezmą  udział w warsztatach pt. „Bezpieczny przedszkolak” i spotkaniu ze strażą miejską.
Śniadanie w tym dniu o godz. 8:00.
Planowany wyjazd ok.godz. 8:30.

Akcja "Góra Grosza 2014"

Podsumowanie ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”

Przeliczanie zebranej góry groszy dobiegło końca.

Po podsumowaniu można wyłonić najhojniejsze grupy :)

I miejsce- grupa II → 57zł 64gr

II miejsce- grupa IV → 33zł 14gr

III miejsce- grupa III → 25zł 55gr

Łącznie udało się zebrać 116, 33 zł.

Serdecznie dziękujemy za aktywny udział w tym przedsięwzięciu w imieniu Przedszkola i dzieci do których trafi zebrana kwota.